AKTUALNOŚCI

Opinie Czytelników o kalendarzu na ścianę

W sierpniu książką miesiąca będzie Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2018 na ścianę. Kto go nie zna, koniecznie musi poznać i zobaczy jego wnętrze i charakter. Polecamy waszej uwadze opienie Czytelników, którzy go "przetestowali". To już 3. edycja! To dopełnienie i "szybka" wersja tradycyjnego, książkowego Ekologicznego Poradnika Księżycowego! Dlaczego? Przeczytajcie...

Przeczytaj więcej

Nalewka jagodowa z czarnych jagód

Nalewka jagodowa z czarnych jagód to delikatny i bardzo smaczny trunek. Lipiec to najlpeszy czas by ją przygotować. Przetestujcie sprawdzony przepis z książki "Atlas Nalewek". Książka ze 130 przepisami na nalewki jest teraz w promocyjnej cenie. Oprócz nalewek degustacyjnych "dla ducha" znajdziecie wiele przepisów na nalewki zdrowotne, uzdrawiające ciało.

Przeczytaj więcej

Nalewka pokrzywowa z nasturcją na łysienie

Polecamy przepis na nalewkę pokrzywową z nasturcją zwłaszcza przy problemach z wypadającymi włosami i przy łysieniu. Koniecznie zróbcie bo jest bardzo prosta w wykonaniu. Oto przepis z naszej książki miesiąca: "Atlas Nalewek". 

Przeczytaj więcej

Nalewka różana z płatków róży

Do przygotowania konfitury z płatków róży najlepsza jest róża cukrowa zwana też stulistną albo centyfolią (łacińska nazwa: rosa centyfolia lub rosa gallica). Jest ona słodsza od znacznie bardziej popularnej dzikiej róży (rosa rugosa). Do róży dodać można sok z jednej cytryny.  A jak przygotować nalewkę różaną?

Przeczytaj więcej

Czarny bez, lipa, malina idealne na herbatę lub napój

Naturalne leki są najlepsze dla naszych dzieci. Wiosną i latem wyrusz na łowy i zbierz m.in.: czarny bez, lipę, malinę... Zobacz dlaczego warto przygotować ziołową apteczkę dla dzieci...

Przeczytaj więcej

3 sprawdzone sposoby na hemoroidy - jak leczyć skutecznie i naturalnie!

Przypominamy porady sławnego lekarza i naturalisty doktora Stanisława Brejera. Oto fragment naszej majowej książki miesiąca "Kuracje Najsławniejszych Zielarzy i Naturalistów".

Przeczytaj więcej

Kiedy zbierać zioła, czyli o zaleceniach św. Hildegardy z Bingen

Najsilniejszy wpływ na człowieka i całą przyrodę, zioła ma według św. Hildegardy z Bingen Księżyc…  Jego rytm - mimo iż nie w pełni udało się to udowodnić przed wiekami i nie udaje nadal - steruje przepływem na ziemię potężnej energii kosmicznej, która decyduje o procesach wzrostu, krążenia soków, zawartości substancji leczniczych, funkcjonowaniu organizmów zwierząt i człowieka a więc co się z tym silnie wiąże również mniej lub bardziej skutecznym oddziaływaniu różnych kuracji ziołowych. 

Przeczytaj więcej

Żur wielkanocny i szczypta tradycji, czyli o smakołykach wielkanocnego stołu...

O smakołykach wielkanocnego stołu, szynce „spętanej” kiełbasami, babach z rodzynkami, sękaczach z kopy jaj, kuchach z wiadra, mazurkach, święconce i zającu oraz dyngusowych przywoływkach... Oto kilka sprawdzonych przepisów na pyszne święta...
Przeczytaj więcej
Tagi:

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

wydawnictwo gaj © 2017
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design