Eko Arka 1/2015

10 zł

Czas dostawy: Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych

Tematy numeru

Zofia Szalczyk o zmianach w Ustawie o rolnictwie ekologicznym

Nostrzyk biały i dawne gatunki zbóż

Dumą Tadeusza Rolnika jest uprawa nostrzyka białego. Prócz tego na jego gruntach rośnie orkisz, płaskurka, samopsza, gryka, mieszanki traw. Prowadzi też dużą pasiekę. Z wykształcenia jest budowlańcem, ale jak sam mówi: „nazwisko zobowiązuje”.

Pionierzy ekologicznego nasiennictwa

Ekologiczne Gospodarstwo Nasienne Stary Folwark BioSeed znajduje się w północno-zachodniej części Polski we wsi Bytowo. Na ponad 200 hektarach uprawiane są zboża, rośliny strączkowe, motylkowe drobnonasienne oraz rośliny oleiste.

Ekologiczne gospodarstwo warzywne w… mieście

Ekologiczne warzywa z gospodarstwa w granicach miasta? Zaledwie kilka minut na pieszo od stacji metra? Niemożliwe? A jednak, od prawie 25 lat w Tuluzie mieści się ekologiczne gospodarstwo, w którym na 1,5-hektarowym areale ziemi uprawia się warzywa: pod osłonami i na zewnątrz.

Włoskie gospodarstwa współpracują

Czy jest możliwa ścisła współpraca gospodarstw nieposiadających tej samej specjalizacji? Przykład włoskiej kooperatywy Il Frutto Permesso (Owoc dozwolony) pokazuje, że tak. Włosi stworzyli organizację, w ramach, której 23 ekogospodarstwa tworzą jeden organizm, a jednocześnie kontynuują działalność w różnych kierunkach.

Jak sprawdzić jakość gleby?

Przed podjęciem decyzji, co i gdzie uprawiać, rolnik powinien przede wszystkim poznać jakość gleby, wszystkie jej parametry. W tym celu zlecić jej analizę chemiczną. Ziemia może być za sucha, za kwaśna, zawierać za mało próchnicy itp. A od tych czynników będzie zależała ilość i jakość plonów, czyli także zawartość w nich składników odżywczych.

Arka Pomysłów. Czy warto stawiać na dawne odmiany i rasy?

Wyróżnij się albo zgiń – głosi stara jak świat zasada marketingu. Rzadkie i zapomniane odmiany roślin czy rasy zwierząt oraz produkty na ich bazie to dobry pomysł na to, by sprawić, że produkty z naszego gospodarstwa na dłużej pozostaną w pamięci konsumentów. Nie tylko ze względu na walory smakowe i odżywcze, ale także ciekawą historię, która im towarzyszy. Rosnący popyt na oryginalne, niszowe produkty jest szansą na to, że dawne rasy i odmiany zostaną zachowane. Opisujemy topinambur, świnię mangalica i złotnicką, konopie oraz łubin

Nowy PROW. Jak to działa?

Rolnictwo ekologiczne zostało wyłączone z programów rolnośrodowiskowych i w nowym PROW 2014-2020 będzie odrębnym działaniem „Rolnictwo ekologiczne”. Będzie to w dużej części kontynuacja pakietu 2. Rolnictwo ekologiczne programu rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013. Rolnik będzie zobowiązany opracować plan działalności ekologicznej (wcześniej  był to plan rolnośrodowiskowy) i realizować jego założenia przez okres 5 lat...

Chów polbarów. Co warto wiedzieć?

Kury polbar to autoseksingowa, czyli rozróżniająca płeć piskląt zaraz po ich wykluciu, polska rasa. Wytworzona została przez prof. Laurę Kaufman w latach 1946–1954 w Dziale Biologii Hodowlanej PINGW Instytutu Zootechniki w Puławach.

Najbardziej opłacalny jest zakup Eko Arki w prenumeracie, sprawdź!

OSZTY WYSYŁKI

 Rodzaj wysyłki / Kwota zamówienia           0 - 150 zł powyżej 150 zł

Poczta Polska  
  9,50 zł darmowa wysyłka

Poczta Polska - pobranie

13,00 zł  13,00 zł

Paczkomaty InPost 

 8,50 zł darmowa wysyłka

Kurier FedEx


13,50 zł 13,50 zł


ZASADY WYSYŁKI

1. Natychmiast po złożeniu zamówienia, system przesyła do klienta wiadomość e-mail potwierdzającą zamówienie. W momencie gdy książka zostaje przez nas wysłana klient również otrzymuje stosowną wiadomość drogą e-mailową. Od tego momentu książki powinny dotrzeć w przeciągu tygodnia.

2. W przypadku wybrania opcji płatności za pobraniem naliczana jest opłata dodatkowa, której wysokość klient widzi w trakcie dokonywania zakupów. Kupujący zobowiązany jest do odbioru paczki i opłacenia opłaty u listonosza. Przesyłki pobraniowe realizujemy tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki pobraniowe oraz zagraniczne nie są objęte promocją dotyczącą darmowej wysyłki dla zamówień powyżej 150 zł.

3. W przypadku nieodebrania paczki sprzedawca (Eko Media Karol Przybylak) może obciążyć klienta kosztami wynikłymi z powodu zwrotu paczki.

Numer konta do dokonywania wpłat

Eko Media

91 1320 1537 1406 6919 2000 0001 Wszelkie zapytania odnośnie książek, sposobu składania zamówień i realizacji wysyłki

e-mail: sklep@wydawnictwogaj.pl czynny całą dobę 
Tel.: 52 581 52 90 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 
Fax: 52 327 91 22 


Adres korespondencyjny 

Wydawnictwo Gaj
Byszewska 80B
85-416 bydgoszcz


Dane do wpłat 

Eko Media Karol Przybylak
Byszewska 80B
85-416 Bydgoszcz
NIP 967 116 72 17

nr konta: 91 1320 1537 1406 6919 2000 0001
Bank Pocztowy

Formularz kontaktowy:


Nie dziękuję

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyselekcjonowane książki

Wyselekcjonwane
książki

Darmowa dostawa od 150zł

Darmowa dostawa
od 150zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne
płatności

Niespodzianka w paczce

Niespodzianka
w paczce

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

wydawnictwo gaj © 2017
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design