Eko Arka 1/2015

10 zł

Czas dostawy: Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych

Tematy numeru

Zofia Szalczyk o zmianach w Ustawie o rolnictwie ekologicznym

Nostrzyk biały i dawne gatunki zbóż

Dumą Tadeusza Rolnika jest uprawa nostrzyka białego. Prócz tego na jego gruntach rośnie orkisz, płaskurka, samopsza, gryka, mieszanki traw. Prowadzi też dużą pasiekę. Z wykształcenia jest budowlańcem, ale jak sam mówi: „nazwisko zobowiązuje”.

Pionierzy ekologicznego nasiennictwa

Ekologiczne Gospodarstwo Nasienne Stary Folwark BioSeed znajduje się w północno-zachodniej części Polski we wsi Bytowo. Na ponad 200 hektarach uprawiane są zboża, rośliny strączkowe, motylkowe drobnonasienne oraz rośliny oleiste.

Ekologiczne gospodarstwo warzywne w… mieście

Ekologiczne warzywa z gospodarstwa w granicach miasta? Zaledwie kilka minut na pieszo od stacji metra? Niemożliwe? A jednak, od prawie 25 lat w Tuluzie mieści się ekologiczne gospodarstwo, w którym na 1,5-hektarowym areale ziemi uprawia się warzywa: pod osłonami i na zewnątrz.

Włoskie gospodarstwa współpracują

Czy jest możliwa ścisła współpraca gospodarstw nieposiadających tej samej specjalizacji? Przykład włoskiej kooperatywy Il Frutto Permesso (Owoc dozwolony) pokazuje, że tak. Włosi stworzyli organizację, w ramach, której 23 ekogospodarstwa tworzą jeden organizm, a jednocześnie kontynuują działalność w różnych kierunkach.

Jak sprawdzić jakość gleby?

Przed podjęciem decyzji, co i gdzie uprawiać, rolnik powinien przede wszystkim poznać jakość gleby, wszystkie jej parametry. W tym celu zlecić jej analizę chemiczną. Ziemia może być za sucha, za kwaśna, zawierać za mało próchnicy itp. A od tych czynników będzie zależała ilość i jakość plonów, czyli także zawartość w nich składników odżywczych.

Arka Pomysłów. Czy warto stawiać na dawne odmiany i rasy?

Wyróżnij się albo zgiń – głosi stara jak świat zasada marketingu. Rzadkie i zapomniane odmiany roślin czy rasy zwierząt oraz produkty na ich bazie to dobry pomysł na to, by sprawić, że produkty z naszego gospodarstwa na dłużej pozostaną w pamięci konsumentów. Nie tylko ze względu na walory smakowe i odżywcze, ale także ciekawą historię, która im towarzyszy. Rosnący popyt na oryginalne, niszowe produkty jest szansą na to, że dawne rasy i odmiany zostaną zachowane. Opisujemy topinambur, świnię mangalica i złotnicką, konopie oraz łubin

Nowy PROW. Jak to działa?

Rolnictwo ekologiczne zostało wyłączone z programów rolnośrodowiskowych i w nowym PROW 2014-2020 będzie odrębnym działaniem „Rolnictwo ekologiczne”. Będzie to w dużej części kontynuacja pakietu 2. Rolnictwo ekologiczne programu rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013. Rolnik będzie zobowiązany opracować plan działalności ekologicznej (wcześniej  był to plan rolnośrodowiskowy) i realizować jego założenia przez okres 5 lat...

Chów polbarów. Co warto wiedzieć?

Kury polbar to autoseksingowa, czyli rozróżniająca płeć piskląt zaraz po ich wykluciu, polska rasa. Wytworzona została przez prof. Laurę Kaufman w latach 1946–1954 w Dziale Biologii Hodowlanej PINGW Instytutu Zootechniki w Puławach.

Najbardziej opłacalny jest zakup Eko Arki w prenumeracie, sprawdź!

KOSZTY WYSYŁKI

 Rodzaj wysyłki / Kwota zamówienia         poniżej 150 zł powyżej 150 zł
Poczta Polska 
 9,90

darmowa 
wysyłkaPoczta Polska - pobranie14

14
Poczta Polska - odbiór w punkcie

8,90

darmowa
wysyłka
Poczta Polska - odbiór w punkcie POBRANIE
 

12

12

Paczkomaty InPost 


9,90  darmowa
wysyłka

Paczka w Ruchu
 7,99 

darmowa 
wysyłka
   


ZASADY WYSYŁKI

1. Natychmiast po złożeniu zamówienia, system przesyła do klienta wiadomość e-mail potwierdzającą zamówienie. W momencie gdy książka zostaje przez nas wysłana klient również otrzymuje stosowną wiadomość drogą e-mailową. Od tego momentu książki powinny dotrzeć w przeciągu tygodnia.

2. W przypadku wybrania opcji płatności za pobraniem naliczana jest opłata dodatkowa, której wysokość klient widzi w trakcie dokonywania zakupów. Kupujący zobowiązany jest do odbioru paczki i opłacenia opłaty u listonosza. Przesyłki pobraniowe realizujemy tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki pobraniowe oraz zagraniczne nie są objęte promocją dotyczącą darmowej wysyłki dla zamówień powyżej 150 zł.

3. W przypadku nieodebrania paczki sprzedawca (Eko Media Karol Przybylak) może obciążyć klienta kosztami wynikłymi z powodu zwrotu paczki.

Numer konta do dokonywania wpłat

Eko Media

91 1320 1537 1406 6919 2000 0001 Wszelkie zapytania odnośnie książek, sposobu składania zamówień i realizacji wysyłki

e-mail: sklep@wydawnictwogaj.pl czynny całą dobę 
Tel.: 52 581 52 90 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 
Fax: 52 327 91 22 


Adres korespondencyjny 

Wydawnictwo Gaj
Byszewska 80B
85-416 bydgoszcz


Dane do wpłat 

Eko Media Karol Przybylak
Byszewska 80B
85-416 Bydgoszcz
NIP 967 116 72 17

nr konta: 91 1320 1537 1406 6919 2000 0001
Bank Pocztowy


Nie dziękuję

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyselekcjonowane książki

Wyselekcjonowane
książki

Darmowa dostawa od 150zł

Darmowa dostawa
od 150zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne
płatności

Niespodzianka w paczce

Niespodzianka
w paczce

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

Wydawnictwo Gaj © 2019
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design