Eko Arka 3,4/2014

9,50 zł

Czas dostawy: Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych

Eko Arka w nowej odsłonie i szacie graficznej. Po raz pierwszy pismo ukazuje się w pełnym kolorze, zmiany pojawiły się także w treści pisma. Wprowadziliśmy nowe działy. "TEMAT NUMERU" prezentować będzie ważne problemy i wyzwania dla rolników ekologicznych, dział "ARKA POMYSŁÓW" z kolei dostarczać ma inspiracji i pomysłów na rozwój gospodarstw.W numerze jak zawsze reportaże z gospodarstw ekologicznych:
Warzywa dla zachodnich odbiorców, ekorzeżucha i… konie

Szeroką gamę ekologicznych warzyw Elżbieta i Marek Matuszak uprawiają dla zachodnich odbiorców, ale myślą także o sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa. Rolnicy zdecydowali się także na uprawę ekologicznej rzeżuchy oraz zalesienie części ziem, co bardzo korzystnie wpływa na bilans energetyczny gospodarstwa. Mimo ciężkiej pracy w gospodarstwie znajdują czas na pasję czyli konie! Dostarczają one sporo radości, ale także… cennego obornika.
Tutejsza eko cebula to rarytas

Ekologiczne gospodarstwo Zbigniewa Kałdonka jest wizytówką ekologii na terenie wsi Drzewce w gminie Nałęczów, w woj. lubelskim. Gospodarz odkąd pamięta chciał uprawiać ziemię w zgodzie z naturą. Dziś udaje mu się to i to z sukcesami.

Eko wioska Brodowin. Współpraca kluczem do sukcesu

 Dostawy skrzynek wypełnionych żywnością ekologiczną dla mieszkańców Berlina oraz produkcja nabiału – to dwa kierunki rozwoju, które wybrała ekowioska Brodowin. Przedsiębiorstwo powstało w 1991 roku na bazie dawnych państwowych gospodarstw. Dziś jest to 1250-hektarowe dające pracę 100 osobom.
O tym jak aronię dobrze uprawiać i korzystnie sprzedać

Południowa część gminy Bedlno to prawdziwy raj dla producentów owoców jagodowych. Już za miejscowością Chruślin zaczynają się przepiękne zielone pola pokryte zagonami i rzędami krzewów porzeczki czerwonej, czarnej, borówki amerykańskiej i aronii. To „zagłębie jagodowe” ma swoje centrum w miejscowościach Bąków Duży oraz Lasota, gdzie usytuowanych jest najwięcej plantacji roślin jagodowych. Jedną z największych plantacji aronii uprawia w tej miejscowości Sylwester Tarkowski.
Temat numeru: Szukamy alternatywnych form sprzedaży dla ekożywności!

Sprzedaż produktów w przygospodarskim sklepiku, zaproszenie konsumentów do zbioru albo przetwarzania plonów, współpraca z firmą dowożącą ekoprodukty pod drzwi klienta, a może stworzenie grupy zakupowej w ramach systemu rolnictwa wspieranego przez społeczność? Prezentujemy kilka alternatywnych form sprzedaży żywności ekologicznej. Mogą one pomóc w ustabilizowaniu gospodarskich budżetów, a może nawet ich powiększeniu?
Arka pomysłów: Przyciągamy „mieszczuchów” do gospodarstw!

Jak oryginalnie promować swoje gospodarstwo i produkty? W jaki sposób przyciągnąć do niego konsumentów? Jak skutecznie edukować? W dziale „Arka pomysłów” chcemy przedstawiać sprawdzone pomysły. Zero teorii, sama praktyka. Zapraszamy!
Eko rynek. Nabiał ekologiczny. Klientów przybywa, wyzwań również

Czy zainteresowanie ekologicznymi produktami nabiałowymi rośnie? Dlaczego eko rolnicy wycofują się z produkcji mlecznej i czy supermarkety są dobrym partnerem dla spółdzielni… Rozmawiamy z Kazimierzem Śnieżkiem, prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej.
Zielononóżka kuropatwiana w eko chowie

Zielononóżka kuropatwiana jest polską rodzimą rasą kur, znajdującą się na opracowanej przez FAO „Czerwonej liście” zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Czy jest szansa na uprawy amarantusa w Polsce?

Ziarno amarantusa (nazywanego też szarłatem) zawiera bardzo dużo błonnika oraz bardzo łatwo przyswajalne białko. W szarłacie ukryte są także cenne kwasy tłuszczowe (jedno i wielonasycone) i bogactwo związków mineralnych: żelaza, wapnia i magnezu - dlatego poleca się go kobietom w ciąży oraz osobom mającym problemy z układem nerwowym i kostnym. Roślina ta pochodzi z Ameryki Południowej, ale możliwa jest jej uprawa także w Polsce.
Sprawdzone ekologiczne sposoby na warrozę

Jednym z największych problemów każdego pszczelarza jest warroza – choroba wywoływana przez roztocza Varroa destructor rozwijające się na czerwiu i dorosłych osobnikach pszczół. O sprawdzonych sposobach na te pasożyty mówią Józef Miklar i Marek Barzyk, doświadczeni właściciele ekologicznych pasiek z Podkarpacia


KOSZTY WYSYŁKI

 Rodzaj wysyłki / Kwota zamówienia         poniżej 150 zł powyżej 150 zł
Poczta Polska 
 9,90

darmowa 
wysyłkaPoczta Polska - pobranie14

14
Poczta Polska - odbiór w punkcie

8,90

darmowa
wysyłka
Poczta Polska - odbiór w punkcie POBRANIE
 

12

12

Paczkomaty InPost 


9,90  darmowa
wysyłka

Paczka w Ruchu
 7,99 

darmowa 
wysyłka
   


ZASADY WYSYŁKI

1. Natychmiast po złożeniu zamówienia, system przesyła do klienta wiadomość e-mail potwierdzającą zamówienie. W momencie gdy książka zostaje przez nas wysłana klient również otrzymuje stosowną wiadomość drogą e-mailową. Od tego momentu książki powinny dotrzeć w przeciągu tygodnia.

2. W przypadku wybrania opcji płatności za pobraniem naliczana jest opłata dodatkowa, której wysokość klient widzi w trakcie dokonywania zakupów. Kupujący zobowiązany jest do odbioru paczki i opłacenia opłaty u listonosza. Przesyłki pobraniowe realizujemy tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki pobraniowe oraz zagraniczne nie są objęte promocją dotyczącą darmowej wysyłki dla zamówień powyżej 150 zł.

3. W przypadku nieodebrania paczki sprzedawca (Eko Media Karol Przybylak) może obciążyć klienta kosztami wynikłymi z powodu zwrotu paczki.

Numer konta do dokonywania wpłat

Eko Media

91 1320 1537 1406 6919 2000 0001 Wszelkie zapytania odnośnie książek, sposobu składania zamówień i realizacji wysyłki

e-mail: sklep@wydawnictwogaj.pl czynny całą dobę 
Tel.: 52 581 52 90 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 
Fax: 52 327 91 22 


Adres korespondencyjny 

Wydawnictwo Gaj
Byszewska 80B
85-416 bydgoszcz


Dane do wpłat 

Eko Media Karol Przybylak
Byszewska 80B
85-416 Bydgoszcz
NIP 967 116 72 17

nr konta: 91 1320 1537 1406 6919 2000 0001
Bank Pocztowy


Nie dziękuję

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyselekcjonowane książki

Wyselekcjonowane
książki

Darmowa dostawa od 150zł

Darmowa dostawa
od 150zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne
płatności

Niespodzianka w paczce

Niespodzianka
w paczce

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

Wydawnictwo Gaj © 2019
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design