Eko Arka 4/2015

10 zł

Czas dostawy: Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych


To ostatni, przynajmniej na jakiś czas, numer drukowanej Eko Arki. Serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom! To
dzięki Wam udało się stworzyć, złożony z 52 odcinków praktyczny podręcznik rolnictwa ekologicznego i przynajmniej w części zrealizować marzenie założyciela pisma – Zbigniewa Przybylaka. Co najważniejsze, podręcznik ten wciąż jest on dostępny,
bo nadal jesteśmy w posiadaniu egzemplarzy prawie wszystkich numerów – zawarta w nich wiedza nie zdezaktualizowała się i na jej bazie chcemy kontynuować istnienie Eko Arki, ale tym razem już tylko w Internecie. Wkrótce ruszy nowoczesny portal internetowy, który na bieżąco informował będzie o wszystkim co dla rolników ekologicznych istotne.

Najważniejsze tematy numeru:
Bieszczadzkie serki z Osławicy

W Osławicy, przy szosie z Komańczy do Cisnej, gdzie Beskid Niski łączy się z Bieszczadami, duża tablica zaprasza do „Zagrody serowej”. Na zabudowaniach emblematy akcji „Bezpośrednio od polskiego rolnika”, „Strefa wolna od GMO”. Właściciele - Jolantai Waldemar Dalowie - jak większość mieszkańców tej wsi, są przybyszami i utrzymują się z rolnictwa. Hodują krowy i kozy, oferują miejsca amatorom agroturystyki. Tajemniczo brzmiącą nazwę gospodarstwa „Ohanadal” wymyśliły ich dzieci. Składa się z dwóch słów: Ohana – znaczy rodzina (z jednej z kreskówek) i nazwiska Dal. Gospodarstwo należy do Koalicji Polska Wolna od GMO, Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych i ECEAT (Europejskiego Centrum Ekologicznego Rolnictwa i Turystyki - organizacji zajmującej się promowaniem turystyki w gospodarstwach ekologicznych).
Ekozioła, edukacja i… spełnianie marzeń

Ta historia zaczęła się od marzeń, które dojrzewały do realizacji, oraz poszukiwania drogi do ich spełnienia. Choć państwo Łazarewicz nigdy nie mieszkali na wsi, zawsze o tym marzyli. W 2009 roku, w Rożnowicach, w powiecie gorlickim, pani Róża wypatrzyła miejsce, które idealnie pasowało do wszystkich wcześniejszych wyobrażeń, po prostu się w nim zakochała. Zresztą nie tylko ona – położone wśród zieleni, otoczone spokojem, bo też leżące na uboczu, za wsią, miejsce złapało za serce całą rodzinę. Zakup siedliska i powstanie ekogospodarstwa były całkiem nowym etapem w ich życiu. Razem z córką i synem, dwa kilometry od głównej drogi, na końcu nie zawsze przejezdnej szutrowej dróżki, rozpoczęli trwającą po dziś dzień przygodę.
Tam, gdzie powstaje Zagroda Szczęśliwych Zwierząt

Solange i Krzysztof Olszewscy przez wiele lat angażowali się w rozwój znanej w całej Europie firmy Solaris Bus. O tym, że od kilku lat Solange Olszewska koordynuje także działania ekogospodarstwa wie znacznie mniej osób...
Mikroorganizmy glebowe – małe stworzenia, wielka siła?

Z uwagi na narastające zużycie nawozów sztucznych i coraz powszechniejszy problem przenawożenia naukowcy na całym świecie poszukują alternatywnych środków, mających na celu zwiększenie plonów roślin użytkowych, a także poprawę ich jakości. Potencjalnych rozwiązań tego problemu jest wiele, najciekawszy (i najbardziej „ekologiczny”) z nich tkwi jednak w samej glebie. Czy to możliwe, że odpowiedni skład mikroflory glebowej ma wpływ na ilość i jakość naszego późniejszego pożywienia? Zarówno badania naukowe, jak i doświadczenia pionierów w kwestii stosowania koncentratów mikrobiologicznych w Polsce zdają się potwierdzać owe przypuszczenia.

Spis treści numeru

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
2. Relacje z wydarzeń targowych

GOSPODARSTWA
4. Bieszczadzkie serki z Osławicy
7. Ekozioła, edukacja i… spełnianie marzeń
10. Tam, gdzie powstaje Zagroda Szczęśliwych Zwierząt

13. Sprzedać w jakości EKO to wciąż wyzwanie…
16. Truskawki, warzywa, zboża i poszukiwanie pomysłów

TEMAT NUMERU

18. Mikroorganizmy glebowe – małe stworzenia, wielka siła?

ARKA POMYSŁÓW
21. Sprzedaż bezpośrednia w 2016 r.

UPRAWA
22. Jak wygląda dyniobranie?
23. Program odżywania azotem w uprawach ekologicznych
24. BioAlga dla ekologicznych ogrodników i rolników
25. Jak prowadzić ogródek na ziemi suchej i piaszczystej, w klimacie ostrym Polski północnowschodniej?

EKO RYNEK
27. Rynek żywności ekologicznej w Polsce w 2015 roku. Najnowsze dane w pigułce / Raport o stanie rolnictwa ekologicznego w Polsce w latach 2013–2014 dostępny / Hotele, restauracje i firmy cateringowe coraz częściej pytają o żywność ekologiczną / BioGraphy czyli dowiedz się więcej o rolniku, dzięki któremu jesz jabłko!

PRZETWÓRSTWO
28. Gospodarska linia produkcyjna do tłoczenia soków
29. Mała masarnia – jak to działa?
 

BYLIŚMY
30. Na Jasnej Górze o tym, co przeszkadza rolnikom
30. Ekorolnicze inspiracje z wizyty w Szwajcarii
32. Relacja z pielgrzymki rolników ekologicznych do Częstochowy

KOSZTY WYSYŁKI

 Rodzaj wysyłki / Kwota zamówienia         poniżej 150 zł powyżej 150 zł
Poczta Polska 
 9,90

darmowa 
wysyłkaPoczta Polska - pobranie14

14
Poczta Polska - odbiór w punkcie

8,90

darmowa
wysyłka
Poczta Polska - odbiór w punkcie POBRANIE
 

12

12

Paczkomaty InPost 


9,90  darmowa
wysyłka

Paczka w Ruchu
 7,99 

darmowa 
wysyłka
   


ZASADY WYSYŁKI

1. Natychmiast po złożeniu zamówienia, system przesyła do klienta wiadomość e-mail potwierdzającą zamówienie. W momencie gdy książka zostaje przez nas wysłana klient również otrzymuje stosowną wiadomość drogą e-mailową. Od tego momentu książki powinny dotrzeć w przeciągu tygodnia.

2. W przypadku wybrania opcji płatności za pobraniem naliczana jest opłata dodatkowa, której wysokość klient widzi w trakcie dokonywania zakupów. Kupujący zobowiązany jest do odbioru paczki i opłacenia opłaty u listonosza. Przesyłki pobraniowe realizujemy tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki pobraniowe oraz zagraniczne nie są objęte promocją dotyczącą darmowej wysyłki dla zamówień powyżej 150 zł.

3. W przypadku nieodebrania paczki sprzedawca (Eko Media Karol Przybylak) może obciążyć klienta kosztami wynikłymi z powodu zwrotu paczki.

Numer konta do dokonywania wpłat

Eko Media

91 1320 1537 1406 6919 2000 0001 Wszelkie zapytania odnośnie książek, sposobu składania zamówień i realizacji wysyłki

e-mail: sklep@wydawnictwogaj.pl czynny całą dobę 
Tel.: 52 581 52 90 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 
Fax: 52 327 91 22 


Adres korespondencyjny 

Wydawnictwo Gaj
Byszewska 80B
85-416 bydgoszcz


Dane do wpłat 

Eko Media Karol Przybylak
Byszewska 80B
85-416 Bydgoszcz
NIP 967 116 72 17

nr konta: 91 1320 1537 1406 6919 2000 0001
Bank Pocztowy


Nie dziękuję

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyselekcjonowane książki

Wyselekcjonowane
książki

Darmowa dostawa od 150zł

Darmowa dostawa
od 150zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne
płatności

Niespodzianka w paczce

Niespodzianka
w paczce

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

Wydawnictwo Gaj © 2019
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design