„Kuchnia polska. Potrawy regionalne” - Hanna Szymanderska

44,93 zł

Czas dostawy: Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych

„Kuchnia polska. Potrawy regionalne” Hanny Szymanderskiej to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni lokalnej. W książce odnajdziemy ponad 1000 przepisów na dania regionalne, m.in. kaszubskie, śląskie, kresowe, kujawskie, warmińskie. Ich receptury znane są od pokoleń, choć i zaznaczają się w nich akcenty współczesne. Fundamenty pozostają jednak bez zmian: dobra kuchnia polska opiera się na tradycyjnych i regionalnych wyrobach oraz przypisanych do danych regionów specjałach. 

Książka jest efektem ciężkiej pracy Hanny Szymanderskiej, która przez wiele lat jeździła po Polsce, by w czasie festynów folklorystycznych oraz konkursów kulinarnych spotykać się z lokalnymi gospodyniami. Bo – jak mawiała – to baby z kół gospodyń wiejskich są najlepszymi kucharzami w Polsce. Są ponadto przekaźniczkami kulinarnej tradycji. 

W „Kuchni polskiej” obok przepisów znajdziemy również zapomniane historie o lokalnych produktach oraz garść etnograficznych i historycznych ciekawostek. Autorka daje drugie życie przepisom zapomnianym, które udało się jej odnaleźć w bibliotekach, pamiętnikach, dworskich inwentarzach czy starych księgach pełnych kulinarnych zapisków. Jest to zatem książka kulinarna przesiąknięta tradycyjnym smakiem polskich krain i regionów. Widać to choćby po recepturach – próżno w książce tej szukać wymyślnych przypraw czy światowych przysmaków. Autorka sięga po skarby polskiej ziemi, komponując potrawy ze składników krajowych i znanych od wieków.

Książka jest podzielona w bardzo przejrzysty sposób. Każdy rozdział dotyczy określonego regionu Polski, a przepisy poprzedza krótka charakterystyka lokalnej kuchni. Książka wsparta jest obszerną bibliografią, co wskazuje na jej autentyzm i solidne przygotowanie Hanny Szymanderskiej do wydania tego dzieła. Przejrzysty spis potraw pozwala szybko odnaleźć interesującą nas potrawę, a jest czego szukać – receptur na przygotowanie samych pierogów jest ponad 15!

5 powodów, dla których warto kupić „Kuchnię polską. Potrawy regionalne” Hanny Szymanderskiej:

ponad 1000 przepisów na dania kuchni regionalnej,

przepisy na dania tradycyjne, jak również inspirowane lokalnymi produktami,

przejrzysty podział książki według regionów Polski,

zwięzłe opisy przygotowywania dań,

przejrzysty spis wszystkich zamieszczonych w książce przepisów (indeks).

Hanna Szymanderska była autorką ponad 30 książek kulinarnych i popularyzatorką kuchni regionalnych. Wyróżniono ją wieloma nagrodami. Nazywano ją kulinarną encyklopedystką oraz Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej. Książki jej autorstwa wyróżniają się bogactwem tradycyjnych przepisów i ciekawą formą przekazu. 

OSZTY WYSYŁKI

 Rodzaj wysyłki / Kwota zamówienia           0 - 150 zł powyżej 150 zł

Poczta Polska  
  9,50 zł darmowa wysyłka

Poczta Polska - pobranie

13,00 zł  13,00 zł

Paczkomaty InPost 

 8,50 zł darmowa wysyłka

Kurier FedEx


13,50 zł 13,50 zł


ZASADY WYSYŁKI

1. Natychmiast po złożeniu zamówienia, system przesyła do klienta wiadomość e-mail potwierdzającą zamówienie. W momencie gdy książka zostaje przez nas wysłana klient również otrzymuje stosowną wiadomość drogą e-mailową. Od tego momentu książki powinny dotrzeć w przeciągu tygodnia.

2. W przypadku wybrania opcji płatności za pobraniem naliczana jest opłata dodatkowa, której wysokość klient widzi w trakcie dokonywania zakupów. Kupujący zobowiązany jest do odbioru paczki i opłacenia opłaty u listonosza. Przesyłki pobraniowe realizujemy tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki pobraniowe oraz zagraniczne nie są objęte promocją dotyczącą darmowej wysyłki dla zamówień powyżej 150 zł.

3. W przypadku nieodebrania paczki sprzedawca (Eko Media Karol Przybylak) może obciążyć klienta kosztami wynikłymi z powodu zwrotu paczki.

Numer konta do dokonywania wpłat

Eko Media

91 1320 1537 1406 6919 2000 0001 Wszelkie zapytania odnośnie książek, sposobu składania zamówień i realizacji wysyłki

e-mail: sklep@wydawnictwogaj.pl czynny całą dobę 
Tel.: 52 581 52 90 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 
Fax: 52 327 91 22 


Adres korespondencyjny 

Wydawnictwo Gaj
Byszewska 80B
85-416 bydgoszcz


Dane do wpłat 

Eko Media Karol Przybylak
Byszewska 80B
85-416 Bydgoszcz
NIP 967 116 72 17

nr konta: 91 1320 1537 1406 6919 2000 0001
Bank Pocztowy

Formularz kontaktowy:


Nie dziękuję

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyselekcjonowane książki

Wyselekcjonwane
książki

Darmowa dostawa od 150zł

Darmowa dostawa
od 150zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne
płatności

Niespodzianka w paczce

Niespodzianka
w paczce

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

wydawnictwo gaj © 2017
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design