„Kuchnia polska. Potrawy regionalne” - Hanna Szymanderska

44,93 zł

Czas dostawy: Wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych

„Kuchnia polska. Potrawy regionalne” Hanny Szymanderskiej to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni lokalnej. W książce odnajdziemy ponad 1000 przepisów na dania regionalne, m.in. kaszubskie, śląskie, kresowe, kujawskie, warmińskie. Ich receptury znane są od pokoleń, choć i zaznaczają się w nich akcenty współczesne. Fundamenty pozostają jednak bez zmian: dobra kuchnia polska opiera się na tradycyjnych i regionalnych wyrobach oraz przypisanych do danych regionów specjałach. 

Książka jest efektem ciężkiej pracy Hanny Szymanderskiej, która przez wiele lat jeździła po Polsce, by w czasie festynów folklorystycznych oraz konkursów kulinarnych spotykać się z lokalnymi gospodyniami. Bo – jak mawiała – to baby z kół gospodyń wiejskich są najlepszymi kucharzami w Polsce. Są ponadto przekaźniczkami kulinarnej tradycji. 

W „Kuchni polskiej” obok przepisów znajdziemy również zapomniane historie o lokalnych produktach oraz garść etnograficznych i historycznych ciekawostek. Autorka daje drugie życie przepisom zapomnianym, które udało się jej odnaleźć w bibliotekach, pamiętnikach, dworskich inwentarzach czy starych księgach pełnych kulinarnych zapisków. Jest to zatem książka kulinarna przesiąknięta tradycyjnym smakiem polskich krain i regionów. Widać to choćby po recepturach – próżno w książce tej szukać wymyślnych przypraw czy światowych przysmaków. Autorka sięga po skarby polskiej ziemi, komponując potrawy ze składników krajowych i znanych od wieków.

Książka jest podzielona w bardzo przejrzysty sposób. Każdy rozdział dotyczy określonego regionu Polski, a przepisy poprzedza krótka charakterystyka lokalnej kuchni. Książka wsparta jest obszerną bibliografią, co wskazuje na jej autentyzm i solidne przygotowanie Hanny Szymanderskiej do wydania tego dzieła. Przejrzysty spis potraw pozwala szybko odnaleźć interesującą nas potrawę, a jest czego szukać – receptur na przygotowanie samych pierogów jest ponad 15!

5 powodów, dla których warto kupić „Kuchnię polską. Potrawy regionalne” Hanny Szymanderskiej:

ponad 1000 przepisów na dania kuchni regionalnej,

przepisy na dania tradycyjne, jak również inspirowane lokalnymi produktami,

przejrzysty podział książki według regionów Polski,

zwięzłe opisy przygotowywania dań,

przejrzysty spis wszystkich zamieszczonych w książce przepisów (indeks).

Hanna Szymanderska była autorką ponad 30 książek kulinarnych i popularyzatorką kuchni regionalnych. Wyróżniono ją wieloma nagrodami. Nazywano ją kulinarną encyklopedystką oraz Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej. Książki jej autorstwa wyróżniają się bogactwem tradycyjnych przepisów i ciekawą formą przekazu. 

KOSZTY WYSYŁKI

 Rodzaj wysyłki / Kwota zamówienia         poniżej 150 zł powyżej 150 zł
Poczta Polska 
 9,90

darmowa 
wysyłkaPoczta Polska - pobranie14

14
Poczta Polska - odbiór w punkcie

8,90

darmowa
wysyłka
Poczta Polska - odbiór w punkcie POBRANIE
 

12

12

Paczkomaty InPost 


9,90  darmowa
wysyłka

Paczka w Ruchu
 7,99 

darmowa 
wysyłka
   


ZASADY WYSYŁKI

1. Natychmiast po złożeniu zamówienia, system przesyła do klienta wiadomość e-mail potwierdzającą zamówienie. W momencie gdy książka zostaje przez nas wysłana klient również otrzymuje stosowną wiadomość drogą e-mailową. Od tego momentu książki powinny dotrzeć w przeciągu tygodnia.

2. W przypadku wybrania opcji płatności za pobraniem naliczana jest opłata dodatkowa, której wysokość klient widzi w trakcie dokonywania zakupów. Kupujący zobowiązany jest do odbioru paczki i opłacenia opłaty u listonosza. Przesyłki pobraniowe realizujemy tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłki pobraniowe oraz zagraniczne nie są objęte promocją dotyczącą darmowej wysyłki dla zamówień powyżej 150 zł.

3. W przypadku nieodebrania paczki sprzedawca (Eko Media Karol Przybylak) może obciążyć klienta kosztami wynikłymi z powodu zwrotu paczki.

Numer konta do dokonywania wpłat

Eko Media

91 1320 1537 1406 6919 2000 0001 Wszelkie zapytania odnośnie książek, sposobu składania zamówień i realizacji wysyłki

e-mail: sklep@wydawnictwogaj.pl czynny całą dobę 
Tel.: 52 581 52 90 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 
Fax: 52 327 91 22 


Adres korespondencyjny 

Wydawnictwo Gaj
Byszewska 80B
85-416 bydgoszcz


Dane do wpłat 

Eko Media Karol Przybylak
Byszewska 80B
85-416 Bydgoszcz
NIP 967 116 72 17

nr konta: 91 1320 1537 1406 6919 2000 0001
Bank Pocztowy


Nie dziękuję

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyselekcjonowane książki

Wyselekcjonowane
książki

Darmowa dostawa od 150zł

Darmowa dostawa
od 150zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne
płatności

Niespodzianka w paczce

Niespodzianka
w paczce

Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje o wydawanych przez nas pozycjach.

Wydawnictwo Gaj © 2019
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna sas design